SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-10-2021 14:17   Güncelleme : 16-10-2021 14:17

Liposuction Yöntemleri ve Uygulaması

Liposuction Yöntemleri ve Uygulaması

Liposuction Yöntemleri ve Uygulaması

 

Birçok insan karın ya da basen bölgelerinde ortaya çıkan fazla yağlardan muzdarip olduğundan dolayı liposuction yöntemlerinden yararlanılır. Basit olarak yağ aldırma işlemi olan bu yöntem birçok hastada bölgesel zayıflama ve incelme amaçları için kullanılabilir. Bu yöntemin kullanımı daha fit görünmek isteyenler için de önemlidir.

Hastalarda kilo vermekten ziyade bölgesel incelme için kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle beden kitle indeksi belirli değerlerin üzerinde olan hastalarda uygulanması zordur.

Liposuction Nedir?

Çeşitli teknikler ile yağların eritilmesi ve atılması işlemleri genel olarak liposuction yöntemi olarak isimlendirilir. Bu yöntem aynı zamanda hastalarda popo ya da farklı bölgelerde dolgu için gereken yöntemlerin kullanımı için de önem taşır. 

Her hastanın estetik beklentileri birbirinden farklı olmakla birlikte birçok hastada yağ aldırma işlemlerinin uygulandığı bölgelere benzerdir. Özellikle karın bölgesinde meydana gelen aşırı yağlanmalar egzersizler ile ortadan kaldırılamadığı için tercih edilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Hastalarda bu yöntem için lazer yöntemi vaser yöntemi ya da vakumlama yöntemi kullanılabilir. Vakumlama yönteminde hastaların vücudunda küçük kesiler açılarak bu kesilerden yağların alınması mümkündür.

Vakum cihazları ile ilgili bölgelerden alınan yağ hücreleri ile birlikte kişinin vücut şekillendirme beklentileri karşılanmış olur. Son zamanlarda bu nedenle bayan ve erkek hastalarda kullanılan bir yöntemdir. Liposuction yöntemi bu sayede ön plana çıkar.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Yağ aldırma aynı zamanda karın germe yöntemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında da önem taşır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin yanında karın bölgesinde ortaya çıkan fazla dokuların alınması sonrası kasların gerginleştirilmesi de yapılarak daha düz bir karın formu ortaya çıkar.

Karın yapısından hoşnut olmayan hastaların bu yöntemler ile daha zinde bir görünüm kazanması bu yöntemin en büyük artıları arasında yer alır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hastaların karın germe yöntemlerinden önce bilmesi gereken birçok detay bulunur. Öncelikle bu işlem öncesinde hastaların kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması gerekir.

Yine hastaların bu işlemlerden yararlanabilmesi için gerekli tetkiklerin yapılarak doktor kontrolünde tedavi yöntemi belirlenmesi gerçekleştirilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Estetik yöntemler arasında en zor operasyonlardan birisi olan karın germe yönteminden sonra hastaların ağır egzersizleri yapmaması gerekir. Yine karın kaslarına etkisi olan aktivitelerden kurtulmak gerekir.

Son zamanlarda bu yöntemin kullanılması sonrasında ortaya çıkan ağrılar ve morarmalar için ilaç kullanımı da faydalıdır.

Vaser Liposuction Nedir Ve Kimlere Uygulanır?

Yağların aldırılması için kullanılan bir yöntem olan vaser liposuction yöntemi daha konforlu bir işlem olduğundan dolayı ön plana çıkar. Vaser yönteminde hastaların yağlarının ses dalgaları ile ortadan kaldırılması hedeflenir.

Diğer yağ aldırma işlemlerinin tersine bu işlemde herhangi bir kesi açılmadığından dolayı hastalar tarafından daha fazla tercih edilir.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Bu yöntemde ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağların eritilmesi sağlanır. Yöntemin gerçekleştirilmesi aşamasında vaser yöntemi kesi ve kan barındırmayan bir yöntem olması ve hızlı bir şekilde sonuç vermesi nedeni ile tercih edilir.

Vaser liposuction yönteminin artıları arasında hastaların her bölgesine uygulanabilmesi vardır. Ultrasonik cihaz yardımı ile ses dalgaları ilgili bölgelere iletilerek zayıflama gerçekleştirilmiş olur.

Vaser Liposuction Tedavi Fiyatları 2021

Fiyat olarak bu yağ aldırma işlemlerinin fiyatları hastaneye ve estetik merkezlerine göre değişiklik gösterir. Fakat son zamanlarda bu yöntemin birçok sağlık merkezinde uygulanabilir olması nedeni ile fiyatların belirgin bir seviyede düşüş göstermesi mümkündür.

Hastanelerden ve sağlık merkezlerinden vaser liposuction yöntemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.