GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-10-2021 11:56   Güncelleme : 03-10-2021 11:56

İstanbul Kurşun Ve Metal Sanayi İle Yüksek Saflıkta Kurşun

İstanbul Kurşun Ve Metal Sanayi İle Yüksek Saflıkta Kurşun

 

Eski dönemlerden beri keşfedilmiş önemli madenlerden biri olan kurşun, günümüzde kullanım alanı giderek çoğalmaktadır. Kurşun bloklar ve levhalar, ses ve titreşimin azaltılması için sıklıkla kullanılır. Dayanıklı kurşun borular ise endüstri alanlarının vazgeçilmez elementleri arasında yer almaktadır. İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi firması yüksek saflıkta kurşun ürünleri̇ üretmektedir.

Kurşun Cam

Kurşun cam radyasyon barındıran her alanlarda görüntüleme amacı ile yüksek oranlarda ışın kırıcı özellikleri ile sanayi tipi röntgen cihazlarında, röntgen odalarında ve sağlık alanlarının görüntülenme alanlarında kullanılmaktadır. Nükleer tıp, CT- PET, Radyografi, Anjiyografi, Mamografi, Endüstriyel röntgen ve röntgen odalarında kullanılmaktadır.

Kurşun Paravan

Kurşun paravan, radyoloji teknikerlerin tüm vücut için radyasyon koruması sağlamaktadır. Ürünün tekerlekleri sayesinde kolayca hareket edebilmektedir. Ürün sandviç şeklinde üretilmektedir. Panellerin arasında radyasyon geçirgenliğini engelleyen kurşun levhalar bulunmaktadır. Ürünün dış kaplaması için paslanmaz çelik ve PVC kullanılmaktadır.

Kurşun Kaplama

İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi kurşun kaplama işlemleri alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Kurşun levhalara olabilecek en ufak sızıntıya ve daha büyük maliyetlere yol açabilmektedir. Projelerinize uygun kurşun kaplama işlemlerini istenilen yüzeye uygulanmaktadır. İstanbul Kurşun ve Metal Sanayi kurşun kaplama işlemlerinden sonra projenize tek seferde %100 onay garantisi vermektedir.

Kurşun Zırhlama

Kurşun zırhlama işlemleri endüstri ve sağlık alanında röntgen odalarının radyasyon sızdırmazlık onayı ve sağlıklı bir çalışma alanları için kaçınılmaz bir uygulamadır. Projelerinize uygun kurşunları imal ederek montajını ve onay süreci tamamlanmaktadır.