GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-10-2021 17:32   Güncelleme : 29-10-2021 17:32

Katarlılara niyet AKP’li eski milletvekiline kısmet!

İstanbul'da Haliç kıyısına yapılacak olan dev projeye kamudan çok sayıda iş alan eski AKP Rize Milletvekili Abdulkadir Kart ortak oldu. 2013 yılında yapılan ihaleyi kazanan Fettah Tamince, Haliçport olarak da bilinen proje için Katar devletiyle geçtiğimiz yıl işbirliği anlaşması imzalamıştı.

Katarlılara niyet AKP’li eski milletvekiline kısmet!

İstanbul Haliç’te yap – işlet – devret modeliyle hayata geçirilecek olan ve ihalesini Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince’nin kazandığı milyar dolarlık projeyi inşa edecek şirketin yönetiminde sürpriz değişiklik…

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgileri göre, Tersane İstanbul adı verilen ve toplam 1.4 milyar dolar yatırım yapılacak projeyi üstlenen Haliç Altın Boynuz Marina Turizm Gayrimenkul İnşaat Yatırım şirketinin yönetim kurulu değişti. Üç şirketiyle şirkettin yönetimine giren eski AKP Rize Milletvekili Abdulkadir Kart, Fettah Tamince ile birlikte yönetimde eşit söz hakkına sahip oldu.

Abdulkadir Kart, 13 Ağustos 2021 tarihinde merkezi İstanbul olan Segaport Turizm Yatırımları İnşaat ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ni kurdu. 50 bin lira sermayeli şirketin yanı sıra yine Abdülkadir Kart’ın sahibi olduğu GGK Yapı ve ASL İnşaat da Haliç Altın Boynuz Marina Turizm Gayrimenkul İnşaat Yatırım şirketinin yönetimine girdi.

Segaport Turizm Yatırımları şirketin yönetim kurulu başkan vekili olarak seçilirken, tüzel kişi adına Abdulkadir Kart hareket edecek. Kart, şirkete Fettah Tamince ile birlikte küştereken temsile yetkili olarak atandı. Daha önce yönetim kurulu başkanvekili olan Fettah Tamince’nin kardeşi Fatih Tamince’nin ise görevi sona erdi.

ŞABAN KAYIKÇI DA AYRILDI

Şirket yönetiminde daha önce yer alan, Ömer Faruk Direk, Şaban Önder Kıraç ve Gökhan Uysalgil’in de yönetim kurulu üyeliği görevi sona erdi. Öte yandan, Bodrum’daki Paramount Otel’ine ilişkin tartışmalar sırasında ismi gündeme gelen Şaban Kayıkçı’nın da ticaret sicil kayıtlarına göre geçtiğimiz ağustos ayında şirket yönetiminden ayrıldığı görüldü.