GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-11-2021 14:11   Güncelleme : 23-11-2021 14:11

Yaşam Hattı Yüksekte Çalışmada Verimlilik Sağlıyor

Yaşam Hattı Yüksekte Çalışmada Verimlilik Sağlıyor

Yüksekte çalışma birçok konuya hakim olmayı gerektirir. Bunlardan biri de yaşam hattı. Yaşam hattı, yatay ve dikey türleriyle çalışanın işlerini engellemeyecek şekilde hazırlanan ve düşme durdurma işlevi gören sistemdir. Seviye farkı olan çalışma alanlarında, çalışan personelin güvenliğini sağlamak için tasarlanmış basit donanımlı ancak yüksek etki gösteren güvenlik sistemidir. Bağlantı ankrajları ile uygulama yapılacak bölgeye sabitlenen sistem, yüksekten düşme yaşandığında darbeyi sönümleme etkisi gösterir. Özel donanımı sayesinde olası kaza ve yaralanma riskini ortadan kaldıran yaşam hattı sistemleri modern güvenlik donanımı çerçevesindedir. İş sağlığı ve güvenliğine her daim önem veren, projelerde güvenliğin fazlasıyla bilincinde olan firmamız, yüksekte çalışma için alınabilecek önlemler konusunda alanında her daim öncülük yapmaktadır. 

 

Yıllardır geliştirdiğimiz ürünlerle yüksekten düşme çalışmalarımız projelere büyük katkı sağlarken iş sağlığı ve güvenliği konusunda da öncü olmaktadır. Tarafımızca geliştirilen standartlara uygun yaşam hatları, evrensel anlamda en güvenli ve pratik düşüş sistemleri olarak kullanılmaktadır. Kişisel koruyucu donanım sınıfında bulunan yaşam hattı sistemleri, ileri derecedeki mühendislik çalışmalarıyla ihtiyaçlara yönelik olarak kullanıma sunulmaktadır. Yaşam hattı,projelere değer katacak özelliktedir. Seviyesi ne olursa olsun, bir adımla çıkılamayacak her alan yüksek kabul edilir ve bu alanlarda çalışmak için öncelikle güvenlik tedbirlerinin alınması zorunludur. Başlı başına bir disiplin ve yasal sorumluluk olan güvenlik önlemi konusunda firmamız tarafından satışa sunulan yaşam hatları her zaman en avantajlı özelliktedir. 

 

Yüksekte Çalışmaya Yaşam Hattı İle Etkili Güvenlik Çözümü 

 

Yüksek bir alanda çalışma yapılacaksa orada tehlike var demektir. Yaşam hatları, personelin can güvenliğini tehlikeye atan düşme riskine karşı kullanılmaktadır. Yatay ve dikey olmak üzere iki türü bulunan yaşam hattı sistemleri, uygulama alanına göre doğru sistem kullanıldığında, düşme tehlikesini ve sebep olacağı sonuçları ortadan kaldırır. Yatay yaşam hattı, yüksekte çalışma yapılacak her alanda kullanılabilir özellikte olup, personelin güvenli şekilde çalışmasını yapmasını sağlar. Dikey yaşam hattı ise, merdiven gibi dikey alanlarda çalışırken güvenliği sağlamak amaçlı geliştirilmiştir. Her iki sistemde üstün koruma özelliğine sahip olup güvenlik sağlama işlevini yerine getirirken personelin iş verimliliğini de engellemez. Aksine düşme korkusu yaşamayan çalışan, rahatlıkla hareket ederek motivasyonu yüksek şekilde çalışmalarını yerine getirir.