MALATYA
Giriş Tarihi : 28-06-2019 17:49   Güncelleme : 28-06-2019 17:49

17. Uluslararası Kayısı Sempozyumu Başlıyor!-MALATYA

17. Uluslararası Kayısı Sempozyumu Başlıyor!-MALATYA

Bu yıl 'nın ev sahipliğinde yapılacak 17. Uluslararası Kayısı Yetiştirme ve Kültür Sempozyumu; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, , Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya  ,, Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü ve Uluslararası Bitkileri Derneği'nin (ISHS) himaye ve katkıları ile gerçekleştiriliyor.

Aynı zamanda sempozyumun onursal başkanı olan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karabulut, 17. Uluslararası Kayısı Sempozyumu'nun Malatya ve kayısısı için önemli bir organizasyon olacağını belirterek,kayısının  ile birlikte 12 ayrı ülkeden katkı sunan bilim insanları tarafından konuşulacağını kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Karabulut ,, , , Amerika, , , , Sırbistan, , , , , Çin, , , , , , , , ,  ile birlikte 24 ülkeden akademisyenin sempozyumun bilim kurulunda yer aldığını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, sempozyuma İtalya, , Çek Cumhuriyeti, Romanya, , İspanya, Rusya, Fransa, ,  ve Türkiye ile birlikte 12 ülkeden akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirileceğini ve sempozyumda 29 ayrı sözel sunumun, 61 tane ise poster sunumun olacağını aktardı.

Gelen misafirlerin Malatya'daki çeşitli noktalarda bulunan kayısı bahçelerinde inceleme gezisi yapacağını, ayrıca katılımcılar için kültürel etkinlikte düzenleneceğini belirten Rektör Prof. Dr. Karabulut, sempozyumun kayısı adına en iyi şekilde gerçekleşmesi ve verimin alınması için Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından her türlü katkı ve desteğin verileceğini ifade etti.

17. Uluslararası Kayısı Yetiştirme ve Kültür Sempozyumu 6 - 10 Temmuz 2019 tarihleri Ramada Plaza Altın Kayısı Otel'de yapılacak.