GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-01-2022 08:12   Güncelleme : 10-01-2022 08:12

En İyi Kırma Eleme Tesisi Elekleri

En İyi Kırma Eleme Tesisi Elekleri

Kırma eleme tesisleri madenlerden ya da dere yataklarından elde edilen taşların ihtiyaca göre küçültülmesi görevini üstelenir. Özellikle yol ve binaların yapı taşı olan malzemelerin üretimini sağlayan tesislerin sabit ve mobil olmak üzere iki farklı türü bulunmaktadır. 

Her iki tesiste temelde aynı işi yapmakla beraber mobil konkasörler hareket kabiliyetine sahiptir. Tesisler birçok makinenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu makinelerden bir tanesi de elektir. Kırma eleme tesis elekleri 2, 3, 4 katmanlı olacak şekilde üretilir. Titreşim özelliğine sahip olan elekler, gelen ürünleri boyutlarına göre sınıflandırarak bantlar yardımıyla stoklara döker. 

Eleklerin sabit bir ölçüsü olmamakla beraber firmaların ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda üretilir. Bu sayede en yüksek verimin alınması sağlanır.

Kırma Eleme Tesisi Eleklerinin Temel İşlevleri

Kırma elem tesisi elekleri sabit ve mobil için olmak üzere iki farlı tesis için üretilir. Her ne kadar tedbir alınsa da elek bölümüne çamurlu malzeme ya da kil gelmesi muhtemeldir. Böyle bir sorunun önüne geçmek adına eleklere su püskürtmeli yıkama sistemi eklenebilir.  Söz konusu eleklerde tel gergi sistemi tel değişimi en kısa sürede yapılabilir. 

Bu oluşabilecek aksi bir durum için ciddi bir avantaj sağlamaktır. Mekanik cihazların aksama olmadan çalışabilmesi adına düzeni şekilde bakımlarının yapılması şarttır. Kırma elem besleyiciler özel tasarımları sayesinde firma sahibinin bakım konusunda işini ciddi anlamda kolaylaştırır. 

Kırma Eleme Tesisi Eleklerinin Avantajları 

Konkasör tesisinin parçalarından bir tanesi olan elekler kullanıcı dostu şekilde imal edilmektedir. Son derece dayanıklı olması nedeniyle uzun zaman kullanıma uygundur. Birçok farklı modeli bulunan elekler arasından en doğrusunun seçilmesi yüksek verimin alınmasında etkilidir. 

Bunun için üretici firmadan danışmanlık hizmeti alınabilir. Bakım maliyeti son derece uygun olan mobil kırma eleme tesisi elekleri bozulması halinde kolaylıkla tamir edilebilir. Eleklerin parçalarına üretici firmadan kolaylıkla ulaşılabilir. Uğurmak sektörde 40 yıldır kaliteli konkasör tesisi makineleri üreterek müşterilerine hizmet vermektedir. 

Ürettiği ürünleri 40 ülkeye ihraç eden Uğurmak yurtdışında ülkesini başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Daha detaylı bilgilere Uğurmak.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

AdminAdmin