GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-01-2022 19:38   Güncelleme : 29-01-2022 19:38

Klima Servis Hizmeti Avantajları

Klima Servis Hizmeti Avantajları

Klima Servis Hizmeti Avantajları

Klima Servis Hizmeti Avantajları

Klima servisi hizmetleri periyodik olarak işin uzmanları tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu bakım ve onarım esnasında cihazın tüm değerleri gözden geçirilir ve iç temizliği de yapılır. Klima bakımlarının zamanında yaptırılması oldukça önemlidir. İster evlerde isterse de ofis ya da büyük mağaza ve işyerlerinde kullanılıyor olsun klimaların yılda 1 kez bakımının mutlaka yaptırılması gerekir.

Klimaların sağlıklı bir şekilde kullanılması için bakımlarının ve temizliğinin düzenli yapılması şarttır. Bunu yaparken de bir uzmandan yani klima teknik servisi hizmetinden destek almak gerekir. Bu sayede klimanızı daha konforlu, güvenli, tasarruflu, sağlıklı ve estetik olarak kullanmanız mümkün hale gelir. Klimadan kaynaklı olarak kimseye zarar gelmez.

Klima Tamir Hizmetleri?

Klima montaj, bakım, tamir ve teknik destek konusunda alanında uzman ve eğitimli kadrosu ile hizmet veren yetkili servislerinden hizmet alınmalıdır. Periyodik bakım ve klima arızaları ile herhangi bir problem çıkması durumunda en yakın klima servisi desteği talep edilmelidir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ve müşterilerinin her ihtiyacı olduğunda hızlı bir şekilde yanlarında olan Tüm Klima Servisi evinizde ve işyerlerinizdeki tüm klimalarınızın bakım ve onarımında deneyimli bir kadro ile hizmet vermeye devam ediyor. Böylece çok uygun maliyetlerle klima tamir ve bakımını kolayca halledebilirsiniz.

Ne Sıklıkla Klima Bakımı Yapılmalıdır?

İç ve dış ünite olarak iki ayrı bölümden oluşan klimaların kullanım koşullarına bağlı olarak yılda en az 1 veya 2 kez bakımlarının yaptırılması gerekir. Özellikle mevsim geçişlerinde periyodik bakımları mutlaka yetkili bir teknik servisten hizmet alarak yaptırmalıdır. Yıllık periyodik bakımlarının yanında klimayı düzenli olarak kullandığınız zaman haftada bir klima iç ünite filtre temizliği de yaptırmalıdır. Kendinizin yapabileceği basit bakımlar vardır. Bunlar; Filtre temizliği, kumanda temizliği, hava giriş ızgaralarının temizliği ve dış ünitenin göz ile kontrol edilmesidir. Yıllık klima bakımı ise evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir bakım değildir. Mutlaka yetkili bir klima teknik servisi tarafından yıllık bakım gerçekleştirilmelidir.

Yıllık klima bakımlarında hem iç ünite hem de dış ünite gözden geçirilir. Böylece performans,  güvenliği ve sağlığı etkileyen tüm noktalar elden geçirilir. Bu sayede klimaların arıza oluşumları azaltılmış olur. Bunun yanı sıra klima çalışma verimi yüksek olur. Bakımı yapılmayan klimalarda ise hava sirkülasyonu bakımı yapılmış bir klimaya oranla daha az olur. Bu şekilde çalışan bir klimanın elektrik faturasına mutlaka ek bir yük getireceği unutulmamalıdır. Tüm Klima Servisi hizmetlerinden faydalanarak siz de klima bakımlarınızı yaptırarak içiniz rahat bir şekilde klimanızı kullanabilirsiniz.

 

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç