GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-01-2022 14:27   Güncelleme : 31-01-2022 14:27

Doğru Materyal İçin Doğru Bıçak

Doğru Materyal İçin Doğru Bıçak

Makine için doğru bıçağı seçmek ve kesilecek malzemeleri bilmek, şerit testere bıçaklarını satın alırken dikkate alınacak önemli faktörlerden birisidir. Bu yüzden, her bıçak tipinin farklı bir amacı vardır.

Ahşap kesmek için, uygun maliyetli olan karbon bıçak kullanmak en iyi seçenektir. Yarı metal bıçaklar dayanıklı ve uygun fiyatlı metal kesme bıçaklardır, karbür uçlu bıçak isesıradışı metalleri ve aşındırıcı odunları kesmek için tasarlanmıştır.

Boyutları Bilmek

Alıcı, malzemenin kalınlığını bilmelidir. Her bir bıçak, belirli malzeme türünü kesmek için tasarlanmıştır. Malzemeyi bilmek, iş için doğru bıçak türünün satın alınmasına yardımcı olur.

Tek Tip Bıçak Yoktur

Daha az pahalı bir bıçak seçmek ya da bıçak türüne aşina olmamak, kullanım amacınız için yanlış sonuçlar doğurabilir. Bu durumda kötü kesim kalitesi ve bıçak kırılma olasılığınız olur.

İş için doğru bıçağın belirlenmesi, iş için malzeme kalınlığını dikkate almak ve iş için doğru TPI (diş- başına düşen inç) belirlemek demektir.

Doğru endüstriyel bıçağı ya da testere bıçağını satın almak için malzeme kalınlığını bilmek esastır.

Herhangi bir testere bıçağının satın alınmasından önce sorularınıza cevabınız olabilecek bir bıçağı seçin böylece memnuniyetiniz güvence altında olur. Güven ve itimat, alıcı ve distribütör arasında iyi bir ilişkidir ve her ikiside karkazanımı, mükemmel üretim çıktısı ve servis geri bildiriminin oluşmasına yardımcı olur.

Unutmayın, Kar-Tes Kesici Takımlar kurulduğu 1981 yılından bu yana metal kesim ve işleme uygulamalarında sektöre yenilikçi, tecrübeli ve güçlü bakışıyla yön verir; daima Dünyanın en iyi markalarını beğeninize sunar.

AdminAdmin