GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-02-2022 12:36   Güncelleme : 14-02-2022 12:36

Fransız Askısı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fransız Askısı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fransız Askısı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fransız Askısı Nedir, Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Fransız askısı, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen estetik işlemlerinden biridir. Fransız askısı yöntemi ile son derece etkili bir yüz hattının ortaya çıkması mümkün olmaktadır. Özellikle yüz hatlarında sarkma ve şekil bozukluğu olan kişilerin çok fazla tercih ettiği bir yöntemdir. Kaşların ve yanak bölgesinin daha keskin ve daha gergin görünmesini sağlamaktadır. Piyasada pek çok kişi bu işlemi yapmaya başlamıştır. Fakat merdiven altı kişilere bu işlemi yaptırmak dönüşü olmayan sorunlara yol açabilmektedir.

 

 

Askı işleminde kullanılan iplerin kalitesiz olması pek çok sorunun meydana gelmesine sebep olmaktadır. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına en güvenilir olan estetik merkezi ve hekimlere yaptırtmak gerekir.

 

 Fransız Askısı İşlemi Nedir?

 

 Lokal anestezi yöntemi ile kısa süre içerisinde gerçekleşen estetik işlemlerinden biri orjinal Fransız askısı işlemi olmaktadır. Fransız askısı işlemi diğer estetik işlemleri gibi ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğu için uygulaması çok daha kolaydır. İşlem sonrasında kısa bir süre içerisinde gündelik yaşama yeniden dönmek mümkün olmaktadır. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika ile 40 dakika arasında sürmektedir. Kısa süren bir işlem olması da insanların gündelik yaşamlarını ve iş hayatlarını olumsuz yönde etkilememektedir.

 

 Aynı zaman da sedasyon yöntemi ile de kolay bir şekilde uygulaması söz konusu olmaktadır. Medikal ipler kullanılarak kulak üzerinden deri içerisine derinin gerdirilme işlemidir. Genellikle göz çevresinde bulunan kırışıklıkları ortadan kaldırmak ve daha çekik bir göz yapısını ortaya çıkarmak için tercih edilmektedir. Ameliyat gibi kompleks bir işlem olmadığı için iyileşme süreci çok daha kısa olmaktadır. İşlem sonrası yüz yapısı çok daha simetrik bir görünüm kazanmaktadır.

 

 Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

 

 Yüzdeki pek çok farklı bölgeye tescilli Fransız askısı işlemi gerçekleşebilir. Fransız askısının en iyi şekilde uygulanmasını sağlamak adına uzman kişilere başvurmanız çok daha faydalı olacaktır. Yüzde rahatsız olunan ve simetri sorunu yaşanan bölgelere uygulanır ise daha simetrik bir görünüm ortaya çıkmaya başlar.

 

Sarkma sorunu olan boyun bölgesi için Fransız askısı işlemi son derece etkili bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

 

Bu bölgelerin her biri için aynı olan medikal ipler tercih edilmektedir. Kullanılan medikal iplerin kaliteli olması işlem sonrası ortaya çıkan sorunları engellemektedir.

 

 Fransız Askısı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

 Fransız askısını yaptırırken orjinal Fransız askısı yaptırmaya dikkat etmek gerekir. Orjinal olmaz ise çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Fransız askısı esnasında kullanılan medikal iplerin vücut ile uyumlu olması konusunda dikkatli davranmak gerekir. Vücut ile uyumlu olmayan medikal ipler kullanılır ise vücut buna ters tepki gösterebilir ve alerjik durumlar meydana gelir. Fransız askısını yaptırırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri yaptırılan kliniğin hijyen açısından iyi bir durumda olması gerekir. Hijyenik olmayan ortamlar da estetik işlemlerinin yapılması çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirir.

 

 Doğru bir işlemin gerçekleşmesi adına merdiven altı olan kliniklerden uzak durmak gerekmektedir. Estetik konusunda sertifika sahibi olan uzman hekimleri tercih etmek gerekmektedir. İşlem sonrasında da dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konulara dikkat edilir ise kısa sürede iyileşme durumu meydana gelir. Aynı zaman da operasyonun başarı oranı da arttırılmış olur.

 

https://www.mayaestetik.com/hizmetler/genclesme-anti-aging/dinamik-yuz-askilama-fransiz-askisi/

 

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç