GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-04-2022 21:55

Videowall Sistemleri Ne İşe Yarar?

Videowall Sistemleri Ne İşe Yarar?

Videowall Sistemleri Ne İşe Yarar?

Videowall Sistemleri Ne İşe Yarar?

 

Videowall sistem ülkemizde kullanılan adıyla görüntü duvarı, birden çok ekranın birleşmesi ile oluşturulan büyük ekranlardır. Bu ekranlar güvenlik, kontrol ya da teknik alanlarda kullanılmaktadır.

 

Videowall Nedir?

Videowall, endüstriyel ekranların kullanım amaçlarına bağlı olarak bir araya getirilmesiyle oluşur. Çoklu ekranlar ile bir arada sunulan görüntü, profesyonel ve yüksek standartlarda kalite sağlar. Videowall sistemi hizmet verilen alana göre farklı çözümler sunabilir.

 

Videowall Nasıl Yapılır?

Üç çeşit sistem videowall sistem vardır. Bunlar; standart, dijital, kontrol odasıdır.

 

l Standart sistem: Birden fazla ekranın bir araya gelmesi ile oluşur. Genellikle 2×2, 3×3 veya 4×3 formasyon ile hazırlanır. Farklı kaynaklardan aktarılan verileri kusursuzca ekranlara yansıtır.

l Dijital sistem: Çoklu ekranların standart dizilim yerine farklı bir tasarımla dizayn edilmesidir. Ekran tipi farklı olarak dizayn edilmiş olmasına karşın çalışma prensibine bağlı olarak kusursuza yakın bir görüntü sunar.

l Kontrol Odası: Acil durumlar ya da güvenlik sebebiyle kurumların 7 gün 24 saat olarak kullanabildiği bir sistemdir. Standart sistem ile benzer özelliklere sahiptir.

Videowall Ekran Çeşitleri Nelerdir?

l LED Ekran: Düz ekranlar için kullanılır. Yüksek parlaklık, yüksek kontrast desteği, düşük enerji, ince olması ve görüş açısı kısıtlaması olmaması gibi nedenler ile sıkça tercih edilir.

l 3D Ekran: 3D ekran teknolojisi yüksek maliyetler içerir. İzleme operasyonu için esnek bir ekran deneyi sunar. Çoğunlukla potansiyel müşteriler için lansmanlar ve fuarlarda kullanılır.

l Şekillendirilmiş LCD: LCD ve LED ekranların birleştirilmesi ile oluşturulur.

l Etkileşimli Dokunmatik Ekran: İnsan doğasını iyi analiz eden bir teknolojidir. Akıllı telefonlarda bulunan birçok özelliğe sahiptir. Kumanda ya da tuşlar yerine dokunarak hareket sağlama, kolay, taşınabilir ve esnektir. Bu nedenle videowall sistemlerde sıkça kullanılır.

l LPD Ekran Teknolojisi: Kullanılan ekran ile istenilen boyutta veya açıda görüntüleyebilir. %75 oranında enerji tasarrufu sağlar.

https://dorateknoloji.com/digital-signage/

 

 

 

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç