GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-04-2022 20:43

Trabzonspor Tarihinin En Pahalı Futbolcuları

Trabzonspor Tarihinin En Pahalı Futbolcuları

Trabzonspor Tarihinin En Pahalı Futbolcuları

Trabzonspor Tarihinin En Pahalı Futbolcuları

Trabzonspor taraftarlarının merak ettiği sorulardan birisi olarak Trabzonspor tarihin en pahalı transferleri ve ödenen bonservis bedelleri betgaranti merak edilmektedir.

Trabzonspor tarihin en pahalı transferleri birçok açıdan merak edilen konular arasında yer almaktadır. Trabzonspor günümüzde transfer sezonunun en dikkat çeken futbol kulüplerinden birisidir. Özellikle hem genç yetenek yetişitirme noktasında hem de futbol dünyasında çarpıcı transferleri ile dikkat çeken Trabzonspor’da özellikle dünya tarihini de sağlayan birden fazla futbolcu transferi yapmışlardır.

Bu nedenle Trabzonspor tarihinin en pahalı futbolcuları noktasında ele aldığımız bu listeyi dikkatle ve binbir özenle hazırladığımız belirtmek gerekir. İşte karşınızda Trabzonspor tarihinin en pahalı futbolcuları listesi.

  1. Majeed Waris

Trabzonspor’un en çok bonservis ödediği betgaranti futbolcular arasında birinci sırada Majed Warris bulunuyor Trabzonspor’da oynadığı dönemde pek ses getirmese de oynadığı zaman hızlı hamleleri ile dikkat çeken futbolculardan birisi olarak bilinmektedir. Listemizin ilk sırasında ki Majed Warris tam 6.9 milyon euroluk bonservis bedeli ile Spartak Moskova’dan Trabzonspor’a transfer olmuştur.

  1. Gökhan Ünal

Futbolculuk kariyerinin yanı sıra günümüzde teknik direktörlük kariyeri ile dikkat çeken Gökhan Ünal’da Trabzonspor’un betgaranti en çok bonservis bedeli ödediği futbolcular arasında yer almaktadır. Gökhan Ünal 2008-2009 sezonunda tam 6.2 milyonluk bonservis bedeli ile Kayserispor’da Trabzonspor’a trabnsfer olmuştur.

  1. Adrian Mierzejewski

Listemizin üçüncü sırasında Polonya’lı futbolcu Adrian Mierzejewski bulunmaktadır. 2011 – 2012 sezonunda Polonia Warschau takımından gelen futbolcu oynadığı futbol ile dikkat çeken futbolcular arasında yer almaktadır.

  1. Didier Zokora

Trabzonspor tarihinin dikkat çeken bir diğer futbolcusu da Dider Zokora’dır. Başarılı ivmesi ile futbol kariyerini en iyi şekilde sürdüren Didier Zokora 2011 – 2012 sezonunda 5 milyon euro bonservis bedeli ile Trabzonspor’dan Sevilla’ya transfer olmuştur.

  1. Juraj Kucka

Trabzonspor’un son zamanlarda yaptığı transferlerden birisi olan oynadığı dönemde de harika işler yapan Juraj Kucka, 5 milyon bonservis bedeli ile Milan’dan Trabzonspor’a betgaranti transfer olmuştur.

  1. Oscar Cardozo

Yine Trabzonspor efsaneleri arasında yer alan ve olaylı bir şekilde takımdan ayrılan Oscar Cardozo’da 5 milyon euro bonservis bedeli ile Benfica’dan Trabzonspor’a transfer olan isimler arasında yer almaktadır.

Kaynak: https://cayburg.net/

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç