GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-04-2022 22:32

Günlük Ne Kadar Kuruyemiş Tüketilmeli

Günlük Ne Kadar Kuruyemiş Tüketilmeli

Yaz mevsimlerinde dışarıda vakit geçirirken, kış mevsimlerinde ise sıcak ev ortamında sevdiklerinizle sohbet ederken kuruyemişler ile daha eğlenceli sohbetler edebilirsiniz. Sayılamayacak kadar çeşitleri olan kuruyemişlerin günlük tüketim miktarı vardır. Bünyeden bünyeye değişen bu miktar gün içinde ortalama 7 gramdan düşük, 59 gramdan fazla olmamalıdır. Belirli miktarın üzerine çıkıldığı taktirde hızla kilo alımı ve sağlığa zararlı durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Yağ asidi bakımından oldukça zengin olan kuruyemişler yeterli miktar alındığında kansere karşı koruma sağlar. Sağlığa faydalı birçok yapısı sayesinde tüm yaş grupları tarafından sevilerek tüketiliyor. 

Kuruyemiş

Kuruyemiş ,adından da bilineceği üzere, meyve, bitki ve tohumlarının çiğ veya kavrulması ile üretilen besinlerdendir. Gün içinde en sevilen atıştırmalıklar arasında yer alıyor. Yolculuk esnasında, spor ve yürüyüş aktivitelerinden sonra, çay ve kahve saatlerinde, televizyon izlerken keyif vermesi açısından tüketilebiliyor. Çerez tabağı eşliğinde keyifli sohbetler yapmak özellikle kış akşamlarının vazgeçilmezlerindendir. Fakat sağlığınıza dikkat etmek için tüketim miktarınıza özen göstermelisiniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla en sevdiğiniz sohbetlerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kuruyemiş Çeşitleri

Birbirinden lezzetli ve faydalı olarak üretilen kuruyemiş çeşitleri ,çocuklardan yetişkinlere kadar hitap eden atıştırmalıklardandır. Küçük çocukların sağlıkları açısından ebeveynleri ile tüketmeleri gerekir. Badem, yer fıstığı, Antepfıstığı, fındık, ceviz içi, kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incir, leblebi, mısır gibi leziz çeşitleri mevcuttur. Günde bir avuç kadar tüketerek günlük enerji ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Çiğ ya da kavrulmuş kuruyemişlerden damak zevkinize hitap eden çeşitlerini tüketebilirsiniz. Klasik kuruyemişlerin yanı sıra dolgulu ve yöresel çeşitlerine de göz atabilirsiniz. 

Kuruyemiş Fiyatları

Ünlü markalar tarafından üretilerek satışa sunulan kuruyemişler, her bütçeye hitap eden fiyatlardadır. Kuruyemiş fiyatları , kuruyemişin çeşidine, markasına, çiğ ya da kavrulmuş olmasına göre değişir. Farklı gramaj ve paketlerde satışa sunulan çeşitlerinden küçük ebatlar daha uygun fiyatlıdır. Dilediğiniz kuruyemişleri kendinizi seçerek paket yapabilirsiniz. En popüler çeşitlerini indirimler sayesinde daha uyguna satın alabilirsiniz. Karışık ya da tek çeşit kuruyemişleri tercih edebilirsiniz. Karışık paket halinde yer alan çeşitleri daha avantajlı fiyatlardadır. Bütçenizi aşmadan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Daha sağlıklı bir vücut için kuruyemiş tüketimine önem verebilirsiniz.

AdminAdmin