GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 23:37

Tosya’da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu

Tosya’da esrarengiz patlama sesi paniğe neden oldu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde akşam saatlerinde peş peşe 2 kez duyulan esrarengiz patlama sesi, korku dolu anlar meydana gelmesine sebep oldu.

Tosya'da saat 20.30 sıralarında duyulan patlama sesi korkuya neden oldu. Vatandaşlar evlerinden dışarıya çıkarak ne olduğunu anlamaya çalışırken, Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı patlamanın sebebini öğrenebilmek için harekete geçti. Emniyet ve jandarma ekipleri bölgedeki sanayi ve benzinlik noktalarındaki yöneticileri ile irtibata geçerek, iş yerlerinde patlatma olup olmadığını araştırdı. Fakat yapılan incelemelerde patlamanın sırrı öğrenilemedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Patlamanın kaynağı bütün birimlerimiz tarafından araştırılıyor. Bizlere şu ana kadar bize gelen hiçbir ihbar yok" şeklinde konuştu.

Haber ajansları olayı peş peşe duyururken bölgedeki gelişmelerle ilgili de sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Tosya'da Kargı'da ve Ilgaz ilçelerinde de patlama sesi duyuldu. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, konuyla alakalı hastanelere herhangi bir yaralının gelmediğini ifade ettiler. Bunun üstüne Zonguldak ve ilçesi Çaycuma ile irtibata geçilerek, patlama konusundaki araştırma genişletildi. Yetkililer araştırma yaparken, vatandaşlar ise olaya enteresan yorumlarda bulundu. Bazı vatandaşlar, "Tosya'da fay kırılması oldu, Benzinlik patladı, uçak düşmüş” derken, kimileri da "Ev yerinden oynadı, mutlaka zelzele oldu" yorumunu yaptı. Tosya ve çevre ilçelerde paniğe sebep olan esrarengiz patlamanın sebebi araştırılıyor.

https://www.haber.com/tosyada-esrarengiz-patlama-sesi-panige-neden-oldu-634344/

 

AdminAdmin