GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-06-2022 15:02   Güncelleme : 20-06-2022 15:02

Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır

Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır

Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır

 

Penil protezleri, insanlar arasında mutluluk çubuğu olarak bilinmektedir. Sertleşme problemi tedavisinde kullanılan kalıcı bir yöntemdir. Cerrahi bir operasyon ile takılmaktadır. Mutluluk çubuğu tedavisinin yapılabilmesi için diğer tedavi yöntemlerine cevap verilmemiş olması gerekmektedir. Peki ya mutluluk çubuğu nasıl takılır?

 

 Mutluluk Çubuğu Nedir? Mutluluk Çubuğu Nasıl Takılır?

 

 Sertleşme sorunu özellikle diyabet ve prostat kanseri olan kişilerde sıklık ile görülmektedir. Kalıcı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Penis protezleri ameliyatları bir ile iki saat sürebilmektedir. Penis içerisinde bulunan süngerimsi dokuların ameliyat ile kaldırılır. Bu boşalan kanallara silindir şeklinde olan penil protez yerleştirilir. Ayrıca penisin boyutu ölçülür. Protezler kişilere özel şekilde üretilmektedir. Kişiye en uygun olan protez seçilir. Bu protez tamamen deri altında kalmaktadır. Kesinlikle dışarıdan fark edilmemektedir. Penil protez olan kişiler istedikleri zaman cinsel ilişkiye girebilmektedir.

 

 Penil Protez Modelleri Nelerdir?

 

 Mutluluk çubukları üç farklı çeşitten oluşmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

 

-Tek parçalı bükülebilir penil protez,

 

-İki parçalı yarı sert penil protez,

 

-Üç parçalı şişirilebilir penil protez,

 

-Penis protezlerinin farklı boy ve çapları vardır.

 

 Tek Parçalı Penis Protezi

 

 Bu proteze sahip olan kişiler sürekli olarak ereksiyon halindedir. Penis gizlenmesi gerektiğinde 135 derece bükülebilme açısına sahiptir. Cinsel ilişkiye girilmesi gerektiğinde dik hale getirilerek kullanmak mümkündür. Kolay ve pratik bir kullanımı vardır. Bu protezlerin ömür boyu kullanım garantisi bulunmaktadır.

 

 İki Parçalı Penis Protezi

 

 Bu protezler testis torbasına yerleştirilen bir pompa ile kullanılmaktadır. Cinsel ilişki sırasında şişirilerek kullanılır. Sürekli ereksiyon hali bulunmamaktadır. Fakat üç parçalı penis protezi gibi doğal bir görüntüsü yoktur. Hatta yapılan bazı klinik çalışmalarda oldukça fazla teknik sorun gözlenmiştir.

 

 Üç Parçalı Penis Protezi

 

 Bu penis protezi; pompa, silindir ve rezervuardan oluşmaktadır. Diğer protezlerden farklı olarak içinde sıvı olan rezervuar bulunmaktadır. Bu rezervuar karın boşluğuna koyulur. Bu protez sayesinde cinsel ilişkiye girebilmek için gerekli olan sertlik elde edilebilmektedir. Bu protez doğala en yakın şekilde görülmektedir. Pompa üzerinde bulunan tuş ile penis şişirilebilir veya indirilebilir. Bu protezlerin ameliyatında hasta herhangi bir acı duymamaktadır.

 

 Ayrıca bu üç parçalı protezler hasta memnuniyetinin en fazla olduğu protezlerdir. Bu protezinde ömür boyu garantisi bulunmaktadır.

 

 Üç parçalı penis protezi de iki farklı modeli bulunmaktadır. Enine genişleyen ve enine-boyuna genişleyen mutluluk çubuklarıdır. Enine genişleyen protez ile enine bir gelişme yapar ve tam bir sertleşe sağlanır. Enine-boyuna genişleyen protez; hastanın anatomik yapısına uygun ise takılmaktadır. Hastanın anatomisinin izin verdiği miktarda penis boyuna kadar uzayabilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Hande erol sağdıçHande erol sağdıç